Kurumsal

Kurşunel Kalıp 1985 yılında Hasan Kurşunel tarafından kurulmuş olup, gelişen teknolojiyi takip ederek kaliteyi temsil eden bir marka haline gelmiştir.

Kurşunel Kalıp teknolojik altyapısını her geçen gün güçlendirerek, geniş tezgah parkı ile 4000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikasında, sac metal progresif kalıpları ve kaynak konstrüksiyonlu boyalı sac parçaların imalatinda öncü firmalar arasına girmiştir.

1985 yılında Kurşunel Kalıp olarak çıktığımız bu yolculukta istikrarlı ve kararlı adımlarla yürüyerek 30 yılı aşkın tecrübemiz Kukamet markasının doğmasını sağlamıştır.

Kukamet markasıyla, Manuel ve Pnömatik Toggle Clamp , Pnömatik Swing Clamp ve Pnömatik Power Clamp üretimine 2010 yılında başlamış olup ürün çeşitliliğinde 1000 i aşkın modele  ulaşmıştır.  Pazara kalite ve fiyatımızla hızlı bir giriş yaparak Türkiye de lider konuma gelen firmamız dünyada da diğer firmalarla rekabet edebilir konuma gelmiştir.

 Artan ihracatımız ve yurtiçi pazardaki lider konumumuz ile marka bilinirliğimiz ve marka gücümüz sürekli artmaktadır. Otomotivden savunma sanayiye ulaşım sistemleri ve enerjiye kadar çeşitli sektörlerdeki önder firmaların yazılı şartnamelerine girebilen ilk ve tek yerli firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Otomotiv endüstrisi başta olmak üzere, savunma havacılık, raylı ulaşım, beyaz eşya, makine gibi birçok endüstride üretime değer katıyoruz.

Kukamet, yine Türkiyede ilk olan otomasyonlu montaj hattını kurarak tek seferde hatasız ve standart toleranslarda ürün üretmektedir.

Deneyimli üretim ekibimiz, otomasyon ve robotik sistemle, her aşamada sıfır hata yaklaşımı ile üretimi gerçekleştirmektedir. Malzeme taşıma, iş gücü operasyon sürelerinde israfın sıfır olması sağlanmaktadır.

Her ürün en ince ayrıntısına kadar bilgisayar ortamında otomotiv devlerinin kullandığı cad-cam programlarıyla tasarlanmaktadır.

Üretilen tüm ürünler kalite kontrol uzmanlarımız tarafından kontrol edilmekte ve laboratuvar ortamında cyle time ları belirlenip kuvvet testleri de yapılmaktadır.

Güçlü bir ekiple sistemli bir şekilde çalışmamızın müşterilerimizin bizi tercihindeki en büyük sebep olduğuna inanıyoruz. Yalnızca var olmanın yeterli olmadığını düşünüyor ve gelişerek büyümenin gerekliliğine inanıyoruz . Sistemli çalışmamızı 2004 yılından beri sahip olduğumuz ISO 9001 belgemize borçluyuz.

Kukamet dünyadaki en iyi Manuel ve Pnömatik Clamp üreticisi olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemektedir. Kukamet Üretime yardımcı inovatif ürünler sunabilmek adına daha kapsamlı araştırmalar yapıyor ve hep daha iyisini sizlere sunuyor.

 

Misyonumuz

  Etkinliğimiz, verimliliğimiz ve çevikliğimizle; müşterilerimize, çalışanlarımıza, topluma ve çevreye kattığımız değeri, gelişerek büyümek amacıyla birlikte çalıştığımız firmaların başarısını, rekabet gücünü, insanların yaşam kalitesini sürekli ve belirgin bir biçimde arttırmak için varız.

 

Vizyonumuz

  Kalıp ve üretim sektöründe yurtiçi ve yurtdışı müşteri beklentileri doğrultusunda hızlı, profesyonel çözümler geliştiren, paydaşları için belirgin bir biçimde artı değer üreten, sektöründe lider, yenilikçi, yaratıcı rekabetçi, öncü ve benzersiz bir şirket olmak.

 

 

Amacımız

  Toplumsal değerlere duyarlı, gelişerek büyümeyi amaçlamış bir kuruluş olarak, doğru işleri doğru dürüst yaparak, yüksek kalitedeki ürünleri makul fiyata üretip, müşterilerimize tam zamanında sunarak onların güvenini kazanmak, müşterilerimizi memnun ederek bağlılıklarını elde etmek.

 

kukamet katalog